Zamknij
REKLAMA

Inwestycje drogowe w gm. Cewice

12:20, 05.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. cewice.pl
REKLAMA

Gmina Cewice w ostatnim czasie sfinansowała trzy inwestycje drogowe. Dwie już zostały zakończone, a jedna właśnie się rozpoczyna.

Wyremontowano chodnik w Osowie Lęborskim, przebudowano drogę na ulicy Zielony Dwór w Siemirowicach, rozpoczęto wymianą chodnika na ul. Drewnianej w Maszewie Lęborskim - to ostatnie inwestycje drogowe w gminie Cewice.

Chodnik w Osowie Lęborskim przy drodze wojewódzkiej zyskał nową nawierzchnię. Remont chodnika polegał na rozebraniu krawężników betonowych, obrzeży chodnikowych oraz nawierzchni z kostki betonowej i położenie nowej nawierzchni wraz z krawężnikami. Dzięki temu piesi mogą poruszać się w o wiele bardziej komfortowych warunkach. Teraz jest wygodniej i bardziej estetycznie. Koszt tej inwestycji wyniósł 33 610,60 zł.

Zakończyły się również roboty budowlane polegające na przebudowie drogi dojazdowej na ulicy Zielony Dwór w miejscowości Siemirowice. Zakres robót budowlanych obejmował utwardzenie drogi za pomocą płyt betonowych typu YOMBO na długości ok. 270m. Powyższa inwestycja znacząco poprawi dojazd do domostw mieszkańców. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 107 994,00 zł

Z kolei na ul. Drewnianej w Maszewie Lęborskim rozpoczęto prace nad wymianą chodnika. Prace będą obejmowały rozebranie powierzchni betonowych i wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej, a także wymiana obrzeży betonowych i krawężników. Koszt inwestycji wyniesie 46 339,40 zł. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec października.

Źródło: cewice.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%