Zamknij
REKLAMA

Ślubowanie Zdzisława Chojnackiego Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska

14:49, 11.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. nwl.pl
REKLAMA

W dniu 8 października 2021 r. na specjalnie zwołanej sesji Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska nowo wybrany wójt Zdzisław Chojnacki złożył wobec rady gminy uroczyste ślubowanie:„Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg”. Z chwilą złożenia wobec rady gminy ślubowania, nastąpiło objęcie obowiązków przez nowego wójta.

Wójt gminy w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważna jest wspólna praca na rzecz mieszkańców gminy i życzył wszystkim jedności w działaniu.

Praca dla mieszkańców i na rzecz mieszkańców jest dla mnie zaszczytem. Ten obowiązek traktuję jako służbę innym ludziom. – tymi słowami Zdzisław Chojnacki, Wójt Gminy zakończył swoje wystąpienie.

List gratulacyjny w imieniu Mikołaja Bazylego Ochmana Pełniącego Funkcję Wójta odczytał jego zastępca Wojciech Guźniczak.

W uroczystości uczestniczyli również Edmund Głombiewski Wicestarosta Lęborski, który złożył gratulacje i podkreślił, że współpracuje i zna Zdzisława Chojnackiego Wójta Gminy, jako człowieka kompromisu. Wyraził również przekonanie: „Rzeczywiście Gmina Nowa Wieś Lęborska ma szczęście do wójtów…”.

Wśród przybyłych na uroczystą sesję byli także Jarosław Litwin Przewodniczący Rady Miejskiej w Lęborku, sołtysi i mieszkańcy. Przedstawiciele Komitetu Wyborczego Zdzisława Chojnackiego złożyli gratulacje, kwiaty i życzenia.

Po sesji Zdzisław Chojnacki udał się na cmentarz w Garczegorzu, gdzie zapalił znicz i złożył kwiaty na grobie zmarłego niedawno Wójta Ryszarda Wittke, który piastował urząd Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska przez ostatnie 20 lat.

Zdzisław Chojnacki został wybrany w II turze przedterminowych wyborów, które odbyły się 3 października br., pokonując Krzysztofa Pruszaka. Nowy wójt z Urzędem Gminy Nowa Wieś Lęborska związany jest od blisko ćwierć wieku. Początkowo piastował stanowisko inspektora ds. gospodarki przestrzennej, a od pięciu lat funkcję kierownika biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Był również przewodniczącym Rady Powiatu Lęborskiego.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%