Zamknij
REKLAMA

Droga Kopaniewo – Łebień przebudowana

08:10, 26.11.2021 | .
Skomentuj Fot. powiat-lebork.com
REKLAMA

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej nr 1309G - na odcinku od Kopaniewa do skrzyżowania z DP 1312G w miejscowości Łebień- DP 1309G.

Realizacja inwestycji stała się możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Celowego „Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg”. Całość inwestycji kosztowała 2.771.706,96 zł. Środki rządowe to 1.385.853 zł, czyli połowa wartości. Drugą połowę sfinansowały: Powiat Lęborski, Gmina Nowa Wieś Lęborska i Gmina Wicko.

Prace nad przebudową drogi odbywały się na trzech odcinkach:

  • Odcinek 1 – przebudowa jezdni asfaltowej szerokości 6,0 m na długości 0,800 km. Wykonano 4. utwardzone zjazdy, montaż ogrodzeń dla płazów i zabezpieczenie istniejącego drzewostanu. Wykonanie obustronnych poboczy z KŁSM, odmulenie rowów i wykonanie oznakowania poziomego.
  • Odcinek 2 – przebudowa  jezdni asfaltowej szerokości 5,5 m na długości 1,180 km. Wykonanie utwardzonych zjazdów, zatok autobusowych i peronów, wyniesionych skrzyżowań i 98m chodników. To również wykonanie wyspy dzielącej na jezdni, wraz z odciągnięciem toru jazdy na wjeździe do miejscowości i 4. przejść dla pieszych. Wykonanie obustronnych poboczy z KŁSM oraz poboczy utwardzonych. Odmulenie rowów i wykonanie oznakowania poziomego, a także montaż oznakowania PEO-2, tzw. „kocich oczek”. Zamontowane zostały także znaki aktywnych D – 6 na wysięgnikach. Umocnione zostały skarpy i rowy płytami ażurowymi i wykonane mury oporowe.
  • Odcinek 3 - przebudowa jezdni asfaltowej szerokości 5,5 m na długości 0,270 km. Wykonanie utwardzonych zjazdów, peron autobusowy i 130 m chodników. Wykonanie 2 przejść dla pieszych oraz poboczy utwardzonych o szerokości 1,25m i długości 237m. Wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

W uroczystym przekazaniu drogi do eksploatacji uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu oraz gmin współfinansujących przedsięwzięcie.

Oddanie do użytku przebudowanej drogi, w wymierny sposób, poprawi poziom bezpieczeństwa, komfortu poruszania się w ruchu kołowym i pieszo oraz pozytywnie wpłynie na wizerunek obszaru gminy.

Źródło: powiat-lebork.com

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%