Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie projektu “Aktywni poza domem”

10:00, 26.11.2021 | .
Skomentuj Fot. powiat-lebork.com
REKLAMA

Hufiec ZHP Lębork wraz ze Starostwem Powiatowym w Lęborku aktywizował seniorów z Powiatu Lęborskiego w ramach projektu “Aktywni poza domem”. Teraz przyszedł czas na podsumowanie działań.

Projekt “Aktywni poza domem” był realizowany od maja do września 2021 roku i miał na celu przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu i technologicznemu seniorów, pobudzenie ich do aktywności oraz budowanie więzi między pokoleniowej dzięki zaangażowaniu wolontariuszy w wieku 16-26 lat.  Projekt był realizowany w celu skupienia życia społecznego i kulturowego, a jego główną zaletą była możliwość bezkosztowego udziału   w atrakcyjnych formach wsparcia. Dzięki organizacji tego projektu więzi społeczne po izolacji covidowej wśród seniorów zostały odbudowane.  

W projekcie wzięło udział 25 seniorów, którzy mieli okazję wziąć udział w warsztatach. Ćwiczyli zdolności manualne i koncentrację podczas zajęć artystycznych oraz wspólnie spędzili czas podczas zajęć integracyjnych. W ramach projektu w dniach 25-27 czerwca 2021 roku odbył się trzydniowy wyjazd do Szklanej Huty, podczas którego seniorzy mieli możliwość wzięcia udziału w pieszej wędrówce, warsztatach, a na zakończenie usiąść i pośpiewać przy ognisku. 

Źródło: powiat-lebork.com

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%