Zamknij
REKLAMA

Promocja idei wolontariatu w gm. Cewice

11:06, 29.11.2021 | .
Skomentuj Fot. cewice.pl
REKLAMA

W minionym tygodniu w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbyła się zapowiadana debata o wolontariacie w ramach projektu “Akcja reaktywacja”- promocja idei wolontariatu na terenie Gminy Cewice, zorganizowana przez Hufiec ZHP Lębork.

W wydarzeniu wzięli udział harcerze z 21 Drużyna Harcerska Buki z Cewic, 6 Drużyna Harcerska z Maszewa Lęborskiego, 1 Drużyna Harcerska im. Morskiej Jednostki Rakietowej z Przerytego oraz zaproszeni goście. Głównym celem projektu było zachęcenie młodych osób do działania na rzecz społeczeństwa.

Harcerze z terenu Gminy Cewice biorą czynny udział w działaniach wolontariackich. Z własnej inicjatywy m.in. zbudowali eko domki dla ptaków, co roku biorą udział w sadzeniu lasu czy wspierają Domy Seniora i budowę hospicjum. W celu promocji tych działań i wielu innych została zorganizowana debata, podczas której promowano ideę działań na rzecz drugiego człowieka. Podczas spotkania rozmawiano o potrzebie wspólnoty i wolontariacie oraz o tym, jak te dwa pojęcia łączą się ze sobą. Przyjrzano się także wolontariatowi pomocowemu, czyli bezpośredniej pracy z drugim potrzebującym człowiekiem. W debacie uczestniczyli: Aleksandra Klawe – dyrektor ZS w Cewicach, Karol Płotka-  dyrektor GCK Cewice,  Katarzyna Drywa – radna  Gminy Cewice oraz Rafał Bocian – instruktor OSR Lębork. Goście rozmawiali o wolontariacie z perspektywy własnego doświadczenia.

Podczas wydarzenia zorganizowano wystawę zdjęć poświęconą działaniom wolontariackim drużyn harcerskich z Gminy Cewice. Po drobnym poczęstunku, młodzież udała się na warsztaty, podczas których dowiedziała się jak ważna jest właściwa komunikacja, a także zapoznała się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Źródło: cewice.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%