Zamknij
REKLAMA

BAZA na ukończeniu

10:17, 13.09.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Coraz bliżej zakończenia przebudowy byłej bazy Zakładu Komunikacji Miejskiej przy ul. Łokietka 5 na nowoczesny Klub Osiedlowy BAZA.

Inwestycja realizowana jest w ramach programu Rewitalizacji „Odnowiony Lębork”. W formule „zaprojektuj i wybuduj” adaptację budynku i otoczenia na potrzeby mieszkańców dzielnicy wykonuje Zakład Budowlany „Dzida i Zaręba” sp. jawna z Lęborka. Wartość podpisanej umowy wynosi 3 mln 544 tys. zł, a termin oddania budynku to jesień tego roku.

Wyróżniającym się elementem inwestycji jest charakterystyczna elewacja z drewnianych belek. Budynek zyskał windę, taras, zagospodarowano także otoczenie. Ideą jaką przyświeca budowie miejsca integrującego i wspierającego lokalną społeczność jest otwarcie przejścia z Łokietka do ulicy Kellera dla ruchu pieszego. Trwają prace przy brukowaniu przylegającej do Klubu Osiedlowego BAZA ulicy Kellera i budowie miejsc parkingowych. Nowy chodnik pojawił się też przed budynkiem przy ulicy Łokietka. Równolegle z budową prowadzone są postępowanie na zakup wyposażenia placówki (meble, sprzęt komputerowy, multimedia, wyposażenie kuchni).

W Klubie Osiedlowym BAZA funkcjonować będą Punkt Wsparcia Rodzin, Punkty Wsparcia Seniorów oraz Ośrodek Pracy z Młodymi „Nasze Miejsce”. Przed budynkiem pojawi się zieleń  a w bliskim sąsiedztwie podwórka przebiegać będzie ścieżka pieszo-rowerowa łącząca ulice Łokietka z Kellera. Przyjazna mała architektura, taras na dachu, duże okna i przeszklenia zachęcać będą do spędzania w tym miejscu czasu przez mieszkańców w każdym wieku.

Podejmowane działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” mają charakter inwestycyjny jak i społeczny. Wartość Zintegrowanego Programu Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” to 21 mln 436 tys. zł w tym 14 mln 49 tys. zł dofinansowania unijnego.

Podejmowane w ramach rewitalizacji działania mają charakter wielokierunkowej pomocy mieszkańcom objętego programem obszaru. Mają pomóc w zmianie postaw, przezwyciężeniu istniejących problemów i zagrożeń społecznych. Temu celowi służyć mają także zaplanowane i skonsultowane wcześniej z mieszkańcami działania, a także przedsięwzięcia inwestycyjne – doprowadzenie do zmiany wyglądu, poprawa estetyki tych terenów, podniesienie komfortu życia, stworzenie warunków wypoczynku i rekreacji oraz podniesienie bezpieczeństwa, zmniejszenie ubóstwa i wykluczenia społecznego. Ważnym elementem działań jest zaangażowanie lokalnej społeczności w proces rewitalizacji, doprowadzenie do identyfikacji z zamieszkiwaną dzielnicą – tak, aby mieszkańcy poczuli się gospodarzami swoich dzielnic, ulic i podwórek.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz