Zamknij
REKLAMA

Będzie bezpieczniej i wygodniej

14:00, 19.01.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Nowe samochody trafiły do Domów Pomocy Społecznej w Lęborku.

Dwa nowe auta otrzymały w wczoraj (18 stycznia) Domy Pomocy Społecznej w Lęborku. Nowoczesne pojazdy przystosowane są do przewozu w komfortowych warunkach osób niepełnosprawnych.

- Niezmiernie się cieszę, że mogliśmy skorzystać ze środków PEFRON i współfinansując ten zakup, nabyć nowe pojazdy dla obu naszych DPS. Jestem pewna, że dzięki temu przewóz podopiecznych odbywać się będzie w bardzo dobrych i bezpiecznych warunkach. Oczywiście na tych zakupach nie poprzestaniemy i będziemy aplikować o kolejny sprzęt, poprawiający warunki funkcjonowania osób niepełnosprawnych – mówiła Teresa Ossowska–Szara, starosta lęborski.

Uroczystość odbyła się z udziałem dyrektorów obu Domów Pomocy Społecznej - Jolanty Wilkiel i Agnieszki Szumańskiej oraz Zdzisława Kordy – kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Specjalistyczne auta przystosowanie do przewozu osób niepełnosprawnych udało się zakupić dzięki pozyskaniu środków z PEFRON i własnemu wkładowi finansowemu Powiatu. Ze strony Funduszu w uroczystości przekazania uczestniczył Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PEFRON.

DPS nr 1 otrzymał auto marki Volkswagen Caravelle Trend Line, wyposażony w oszczędny i wydajny 150-konny silnik diesla o pojemności 2.0. Auto wyposażone jest w windę hydrauliczną oraz 3-strefową klimatyzację. Samochód jest przewidziany do przewozu 9 osób. Jest w stanie również pomieścić jednorazowo dwie osoby na wózkach inwalidzkich.
Koszt zakupu to 173 800 zł. Wkład własny Powiatu wyniósł 93 800 zł, dofinansowanie z PEFRON 80 tys.

DPS nr 2 otrzymał Opla Vivaro Kombi Extra Long z nieco mniejszą, ale równie wydajną dieslowską jednostką napędową o pojemności 1,6. Auto również posiada windę hydrauliczną, 2-strefową klimatyzację i również przewozi jednorazowo 9 osób lub 2 osoby na wózkach inwalidzkich.                Samochód kosztował łącznie 154 164 zł. Wkład własny Powiatu to 75 tys. zł, dofinansowanie z PEFRON wyniosło 79 164 zł.

Ogółem w ubiegłym roku Powiat pozyskał z PEFRON blisko 280 tys. zł. W ramach tych środków, oprócz zakupu samochodów dla DPS, dofinansowano krzesełko dźwigowe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i windę w Zespole Szkół w Łebie. W 2018 roku Powiat będzie starał się o pozyskanie środków na wybudowanie windy dla niepełnosprawnych klientów starostwa.

REKLAMA

Komentarze (5)

gośćgość

5 0

Dar serca dla pensjonariuszy. Szkoda ze nikt nie interesuje się pracującymi tam ludźmi , którzy za marne pensje wykonują tam tak odpowiedzialną i ciężką pracę. Śmieszne wynagrodzenie i brak poszanowania to codzienność ludzi tam pracujących. Na pokaz wszystko ale żeby ktoś się pochylił nad tymi nieposzanowanymi ludźmi pracującymi tam 24h na dobę 7 dni w tygodniu za najniższą krajową. WSTYD 21:30, 04.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytelnikczytelnik

7 0

Z jaką pompą się odbywa to wszystko! Zamiast wydawać kasę na pokaz lepiej przeznaczyć ją na podniesienie wynagrodzenia dla personelu medycznego w tych domach. Tam pracują ludzie z kwalifikacjami do wykonywania tak odpowiedzialnej pracy ale wynagradzani są jak ktoś kto dogląda roślinek. Takim wynagrodzeniem okazuje się brak szacunku dla pracowników a co za ty idzie ludziom tam mieszkającym. Cytując klasyka ,,The Show Must Go On". Ważne że dobrze zdjęcia wyszły a to że ludziom brakuje do pierwszego to pikuś. Może na takim temacie skupi swoją uwagę autor artykułu a nie tylko na ty co jest ładne i świecące. 21:43, 04.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytelnikczytelnik

5 0

Z jaką pompą się odbywa to wszystko! Zamiast wydawać kasę na pokaz lepiej przeznaczyć ją na podniesienie wynagrodzenia dla personelu medycznego w tych domach. Tam pracują ludzie z kwalifikacjami do wykonywania tak odpowiedzialnej pracy ale wynagradzani są jak ktoś kto dogląda roślinek. Takim wynagrodzeniem okazuje się brak szacunku dla pracowników a co za ty idzie ludziom tam mieszkającym. Cytując klasyka ,,The Show Must Go On". Ważne że dobrze zdjęcia wyszły a to że ludziom brakuje do pierwszego to pikuś. Może na takim temacie skupi swoją uwagę autor artykułu a nie tylko na ty co jest ładne i świecące. 21:45, 04.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuryJury

1 0

Najwyższe wyposażenie auta =najdroższy. Pozowanie do zdjec=kupowanie głosów
Ile osób pod opieką PFRON dostaje odmowę przy pytaniu o drobne nic nie znaczące kwote które ułatwiły by im codziennie funkcjonowanie.
A jaki jest roczny koszt utrzymania takiego pojazdu? Kierowca, paliwo, serwisy, ubezpieczenia i kto je ponosi? 22:15, 21.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ElizabethElizabeth

0 0

You may not use our newsletter for product makes. Atlanta lodging viagra generic claims solicitors.
Mediated Vision 18, 2015. 14:43, 10.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone