Zamknij
REKLAMA

SPRAWDŹ. Rekordowa edycja Budżetu Obywatelskiego

11:00, 13.04.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego okazała się wyjątkowa. Mieszkańcy Lęborka złożyli rekordową liczbę wniosków.

W dniach 1-31 marca mieszkańcy miasta składali propozycje projektów i zadań przeznaczonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 roku. W wyznaczonym terminie wpłynęła rekordowa liczba wniosków - 42. W minionym roku mieszkańcy złożyli 26 wniosków, do głosowania dopuszczonych zostało 24. Podział projektów przedstawia się następująco:

- w kategorii Projekt – zadanie nieinwestycyjne (do tys. zł) – 14 projektów

- w kategorii Mały projekt – zadanie inwestycyjne (do 40 tys. zł) – 11 projektów

- w kategorii Duży projekt – zadanie inwestycyjne (do 200 tys. zł) – 17 projektów

Wśród pomysłów na wydanie miliona z miejskiej "kasy" znalazły się między innymi projekty sportowe, kulturalne i infrastrukturalne.

Jak się okazało, mieszkańcy bardzo chcą poprawy bezpieczeństwa i rozbudowy infrastruktury drogowej. 11 wniosków dotyczy właśnie takiego wykorzystania środków z Budżetu Obywatelskiego.

- "Bezpieczna zebra" to jeden z wniosków, który zaproponowałem mieszkańcom w tegorocznej edycji. Celem jest doświetlenie przejść ulicznych dla pieszych, a konkretnie postawienie dodatkowych lamp o ostrym białym świetle skierowanym na pasy. To z pewnością poprawi widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Dzisiaj wiele przejść jest po prostu niewidocznych i trzeba to jak najszybciej zmienić - mówi Radosław Zimnowoda, autor projektu.

Pełna lista projektów dostępna na stronie: http://obywatelskilebork.pl/aktualnosci/budzet-obywatelski-na-2019-rok-lista-projektow/


 

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone