Zamknij
REKLAMA

WAŻNE. Utrudnienia w centrum miasta

11:00, 16.04.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Uwaga na utrudnienia w centrum miasta. Ruszyła budowa odwodnienia parkingu na zapleczu ulicy Staromiejskiej. W ramach inwestycji w tej części miasta wybudowane zostanie także odwodnienie skrzyżowania Targowej z Al. Niepodległości.

Wykonawca podzielił na 2 etapy. Pozwoli to na korzystanie z połowy parkingu przez kierowców w trakcie budowy. Zmieniła się organizacja ruchu. Zablokowany został wjazd od strony ulicy Targowej, na parking można wjeżdżać i wyjeżdżać od strony Alei Niepodległości. Po wybudowaniu kanalizacji deszczowej parking zyska nową nawierzchnię i chodnik. Etapami ma być także budowana kanalizacja deszczowa na skrzyżowaniu Targowej z Al. Niepodległości. Po większych deszczach zbierała się tu woda. Dzięki budowie odwodnienia z systemem urządzeń podczyszczających problem ten ma już nie występować. Koszt inwestycji wyniesie 1.490.760 zł.   

Przebudowa kanalizacji deszczowej w rejonie Targowej. Al. Niepodległości i Staromiejskiej to część większego zadania realizowanego w ramach wartego prawie 4,9 mln zł projektu „Poprawa działania systemów odprowadzania oraz oczyszczania wód opadowych i roztopowych z części zurbanizowanych Lęborka”. Na jego realizacje miasto Lębork pozyskało ponad 3,3 mln zł dotacji (70%) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

W ramach projektu wykonany zostanie także II etap budowy kanalizacji deszczowej przy ul. Pionierów oraz odwodnienie ul. Sportowej. Łączna długość wybudowanej kanalizacji  deszczowej wyniesie 1800 metrów.  Inwestycja zakłada także budowę 6 kompletów urządzeń podczyszczających przy wylotach kanalizacji deszczowej przy ul. Zwarowskiej, Spółdzielczej (dwa), Harcerzy, E. Plater i Staszica.

Celem projektu jest usprawnienie miejskiego systemu odprowadzania i oczyszczania wód opadowych i roztopowych, a przez to m.in. poprawę jakości wód powierzchniowych, przede wszystkim rzeki Łeby.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone