Zamknij
REKLAMA

Coraz bliżej Lęborskie Dni Jakubowe

15:00, 18.07.2018 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Dużymi krokami zbliża się największa lęborska impreza, przyciągająca tłumy lęborczan oraz turystów – Lęborskie Dni Jakubowe, które w tym roku odbywać się będą w dniach 20-22 lipca. 

Wśród wydarzeń w ramach Lęborskich Dni Jakubowych znajdują się m.in. cieszące się popularnością i uznaniem, organizowane od lat:

„Ożywiona Staromiejska 2018”  20-22 lipca:  

Już po raz jedenasty Lęborskie Centrum Kultury „Fregata”, w ramach Lęborskich Dni Jakubowych, zaprasza na działania pod hasłem „Ożywiona Staromiejska”. Projekt obejmuje trzy dni wydarzeń na lęborskim deptaku z zabawami dla dzieci, koncertami zespołów ludowych i innymi atrakcjami dla wszystkich, którzy w trakcie tych dni będą spacerowali Staromiejską. Zgodnie z tradycją, na ul. Staromiejskiej zaprezentowane zostaną uliczne przedstawienia teatralne dla dzieci.

Wystawa w wieży kościoła „Świątynia sztuki. Zabytki kościoła św. Jakuba”

W ramach Lęborskich Dni Jakubowych Muzeum w Lęborku przygotowuje wystawę czasową pt. „Świątynia sztuki. Zabytki kościoła św. Jakuba”, która zostanie otwarta 20 lipca 2018 o godzinie 17.15 w wieży Sanktuarium pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła. 

XVIII Uliczny Bieg św. Jakuba 

Już 21 lipca odbędzie się XVIII Bieg Uliczny św. Jakuba Ap. Zapraszamy wszystkich sympatyków biegania do udziału. 
Bieg zostanie przeprowadzony ulicami Lęborka na dystansie 10 km. Trasa biegu jest atestowana. W tym roku trasa biegu jest lekko zmodyfikowana, ma 3 pętle po 2,67862 km plus dobieg od startu do mety 1,96414 km. 

Zapisy przyjmowane są przez internet  poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie  www.csir.lebork.pl oraz www.maratonypolskie.pl
Zapisy osobiste, odbiór pakietów startowych oraz chipów wyłącznie w dniu 21 lipca 2018 r. w godz. 11.00-15.00 w Biurze Zawodów, w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku przy ul. Curie-Skłodowskiej.

Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”

"Muzyka Regionów” co roku gromadzi sporą publiczność, ma wielu sympatyków i stanowi atrakcję dla lęborczan i turystów. Impreza jest znakomitą okazją do poznawania ciągle żywej kultury ludowej różnych regionów Polski i Europy. Daje możliwość promowania folkloru naszego regionu, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania współpracy i przyjaźni między zespołami. W  tym roku, podczas  XII edycji Festiwalu, zaprezentuje się 11 zespołów.

XII Międzynarodowy Zlot Jakubów

Ważnym i stałym punktem Lęborskich Dni Jakubowych jest Międzynarodowy Zlot Jakubów, który od lat cieszy się dużą popularnością wśród Jakubów z Lęborka i z całej Polski. W tym roku po raz drugi, można zarejestrować się przez internet – stronę www.leborskiednijakubowe.pl.

Spacer z duchami Krzyżaków

Nocna wędrówka z duchami Krzyżaków wzdłuż lęborskich obwarowań przy blasku pochodni to propozycja dla dużych i małych na piątkowy wieczór 20 lipca. Uczestników spaceru czekają ciekawe opowieści o dawnych dziejach, przeszłości miasta i jego historycznych budowlach. Spacer zacznie się o godz. 21.45 przy Sanktuarium św. Jakuba Ap. 

 

 

 

 

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

KerstinKerstin

0 0

viagra prescription 20:03, 14.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LynnLynn

0 0

It's great that you are getting thoughts from this piece of writing as well as from our dialogue
made at this time. Dildok3 (<a href="https://xvj3gsdfghhfies.link/tags/dildok3/">https://xvj3gsdfghhfies.link/tags/dildok3/</a>) 05:27, 17.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

average price of auraverage price of aur

0 0

average price of aurogra https://aurogra.buszcentrum.com/ 15:56, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz