Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny ambulans dla lęborskiego szpitala

12:00, 03.10.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Poprawa dostępności do kompleksowych świadczeń dla pacjentów ze schorzeniami układu krążenia była tematem czwartkowego spotkania w lęborskim szpitalu. Szpital wzbogacił się również tego dnia o nowoczesny ambulans ratownictwa medycznego.

Zdaniem Lidii Kodłubańskiej, dyrektora SPS ZOZ, realizowany projekt znacznie poprawi możliwości leczenia osób z dysfunkcjami układu krążenia, które podobnie jak choroby nowotworowe, są dużym problemem współczesnego życia. Schorzenia układu krążenia często wiążą się z koniecznością stosowania interwencyjnych procedur ratowniczych. Dlatego też niezwykle ważne jest, by zespoły ratownicze funkcjonowały nowoczesnym funkcjonalnym sprzętem. W trakcie spotkania odbyła się więc także uroczystość przekazania szpitalowi nowoczesnego ambulansu ratownictwa medycznego. 

Zakup pojazdu wraz z wyposażeniem stał się możliwy dzięki finansowej pomocy powiatowego i miejskiego samorządu. To wyposażony we wzmocniony silnik Volkswagen Crafter z napędem na przód, co znacznie poprawia wielofunkcyjność pojazdu i sprawia, że jest bardziej odporny na trudności terenowe. Aktualnie odbywa się doposażanie pojazdu w sprzęt medyczny i w ciągu kilku dni ambulans pojawi się na 
drogach powiatu lęborskiego. Wartość nowego pojazdu to prawie 354 tys. zł. Jego zakup Starostwo Powiatowe wsparło kwotą 250 tyś, zaś miasto Lębork przeznaczyło na ten cel 200 tys. 5,5 tys. przekazali na ten cel lokalni przedsiębiorcy. Wartość wyposażenia medycznego pojazdu to prawie kolejne 100 tys. zł, w tym urządzenia do kompresji klatki piersiowej i specjalistyczny sprzęt transportowy, umożliwiający przenoszenie pacjenta niemal w każdych warunkach.

Aktualnie szpital dysponuje pięcioma karetkami, z czego jedna stanowi zaplecze rezerwowe, a także wsparcie zespołu ratunkowego stacjonującego w Łebie. Zdaniem dyr. L. Kodłubańskiej, szpitalowi przydałyby się kolejne dwa nowoczesne pojazdy ratunkowe, ponieważ ambulanse należy sukcesywnie wymieniać, by utrzymać niezawodność funkcjonowania medycznych służb ratowniczych.
 

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (2)

HipekHipek

0 0

Nowy ambulans, a lekarze rezygnują z pracy w szpitalu.... 16:14, 03.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

0 0

nowy ambulans ale czemu stoi w garażu i nie jeździ chyba coś nie tak 13:29, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone