Zamknij
REKLAMA

Co się dzieje na Placu Pokoju w Lęborku?

07:30, 19.12.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Na Placu Pokoju w Lęborku pojawiły się trzy nowe, kolorowe obiekty.

Do 7 stycznia 2019 roku można obejrzeć na placu Pokoju w Lęborku interaktywną wystawę plenerową, która ma uświadomić mieszkańcom Lęborka, jak bardzo są współodpowiedzialni za stan środowiska naturalnego w regionie.

Wystawa została zrealizowana w ramach „Kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz zrównoważonego rozwoju Pomorza” prowadzonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Wystawa składa się z trzech brył oraz ławki. Poszczególne elementy ekspozycji nie są ze sobą połączone, więc można się z nimi zapoznać w dowolnej kolejności. Przekazywane na bryłach informacje mają przekonać odbiorców do zmiany złych nawyków i uświadamiają, że warto kreować lepszą jakość życia i wypoczynku w regionie. Uświadamiają też, że  prośrodowiskowe zachowania przyczyniają się do racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, przeciwdziałają zmianom klimatu oraz wpływają na rozwój społeczno-gospodarczy regionu.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone