Zamknij
REKLAMA

Staromiejska z „Szpilkostradą”

07:30, 20.12.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

18 grudnia dokonano odbioru na ulicy Staromiejskiej tzw. „Szpilkostrady”. 

Projekt „Szpilkostrady” zakładał położenie nowej nawierzchni na całej szerokości ulicy Staromiejskiej od mostu do skrzyżowania z ul. Curie-Skłodowskiej. Wykorzystano dotychczasowe płyty i kostkę z rozebranego fragmentu ulicy oraz położono nowe płyty granitowe 25x25 cm w środkowej części deptaka. Równa nawierzchnia na tym odcinku Staromiejskiej ma zapewnić komfort poruszania się pieszym i być przyjazna dla wózków dziecięcych czy inwalidzkich.

Korzystając z remontu nawierzchni Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wymieniło na Staromiejskiej prawie 100-letni kolektor sanitarny. Prace ziemne na ulicy w historycznym centrum miasta prowadzone były pod nadzorem archeologicznym.

Inwestycja zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lęborka przy ścisłej współpracy z wnioskodawcą. Dłuższy termin realizacji inwestycji wynikał z konieczności prowadzenia uzgodnień z konserwatorem zabytków i naniesienia wielu poprawek do projektu. Całkowity koszt przebudowy ulicy Staromiejskiej wyniósł ok. 175 tys. zł. 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

StefanStefan

0 0

Za poprzedni bubel ktoś poniósł konsekwencje, ktoś zwrócił pieniądze? Wątpię. Żadnej odpowiedzialności, w końcu zapłacili podatnicy - czyli nikt. 10:55, 23.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KijKij

0 0

Szpilkostrada jest wykonana dramatycznie. Krzywo,nieestetycznie,popękane kafle. Wygląda to okropnie. 22:15, 24.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone