Zamknij
REKLAMA

Długosza i Gdańska otwarte. Wykopy na Przyzamcze

17:18, 15.05.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Kierowcy i piesi mogą być zadowoleni. Kolejne zmodernizowane ulice w centrum miasta otwarto dla ruchu pieszo-samochodowego. 

W ostatnich dniach udrożniono ulicę Długosza przed „Biedronką” oraz ulicę Gdańską w kierunku Kossaka. Front robót przeniósł się teraz na ostatnią remontowaną ulicę w historycznym centrum Lęborka – Przyzamcze. Przed zamkiem – siedzibą Sądu Rejonowego zrywany jest asfalt, wykonana zostanie tam kanalizacja deszczowa, a po robotach ziemnych, podobnie jak na innych ulicach w centrum pojawi się historyczny bruk i gładki kamień na ciągach pieszych. Wcześniej wyremontowano ulicę Franciszkańską, Chodukiewicza i fragment Armii Krajowej od postoju taxi do Młynarskiej, Gdańską i prawie całą Młynarską. Pojawiła się też pierwsza zieleń - szpaler drzew (lipy) posadzono na ulicy Długosza, Młynarskiej, Gdańskiej i Armii Krajowej.    

Remont 7 ulic w centrum miasta to niejako podsumowanie wieloletnich działań rewitalizacyjnych i inwestycyjnych w historycznym centrum Lęborka. Stylem, wyglądem, użytymi materiałami czy ozdobnymi latarniami ulice nawiązywać będą do wcześniej wyremontowanych ulic w śródmieściu. Remont ulic uzupełni montaż ozdobnych latarń, ławek, koszy na śmieci oraz elementy małej architektury. Zasadzonych zostanie 41 nowych drzew, powstaną też nowe trawniki.

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone