Zamknij
REKLAMA

Remont ulic w historycznym centrum miasta zakończony

07:30, 01.08.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Zakończył się wielomiesięczny remont siedmiu, ostatnich nieremontowanych  ulic w historycznym centrum miasta.

Stylem, wyglądem, użytymi materiałami, ozdobnymi latarniami i ławkami ulice nawiązują do wcześniej wyremontowanych ulic w zrewitalizowanym kompleksowo śródmieściu Lęborka.

Zakres prac obejmował budowę kanalizacji deszczowej, ulic i chodników z kostki kamiennej i granitowej na ulicach Armii Krajowej (odcinek od Młynarskiej do Wyszyńskiego), Chodukiewicza, Franciszkańskiej, Młynarskiej, Długosza, Gdańskiej (od Młynarskiej do Kossaka) oraz Przyzamcze (od Młynarskiej do mostu). Kompleksowy remont ulic uzupełnił montaż ozdobnych latarń, ławek, stojaków na rowery, koszy na śmieci oraz elementów małej architektury. Zasadzono 41 drzew (lip), posiano trawę. Efektowną iluminację  zyskał zabytkowy Spichlerz Solny przy ul. Przyzamcze.

Remont ulic w centrum i wykopy związane z położeniem kanalizacji deszczowej wykorzystało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji do inspekcji sieci, wymiany wodociągu i innych elementów sieci wodno-kanalizacyjnej. Prace modernizacyjne na sieci wykonało też Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

W ramach inwestycji wiele pracy mieli archeolodzy. Przebadano 5 miejsc. Poszukiwano m.in. fundamentów Baszty Gdańskiej czy pozostałości po baszcie nr 19. Przebieg średniowiecznych murów na rogu zaznaczono w bruku cegłą klinkierową (ul. Młynarska/Przymacze).

W ramach tego samego projektu przebudowywana jest tzw. Wieża Ciśnień w Parku Chrobrego, remontowane są wieże kościołów św. Jakuba Ap. i NMP Królowej Polski, wyremontowano most nad Kanałem Młyńskim z ulicą Waryńskiego oraz zagospodarowano skwer pomiędzy murami na ulicy Przymurnej, a rzeką Łebą. 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz