Zamknij
REKLAMA

Rekreacja, sport i wypoczynek przy ul. Malczewskiego

19:39, 09.08.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Program Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” konsekwentnie zmienia ten rejon miasta. 

W wielu miejscach prowadzone są obecnie budowy i remonty. Dotyczy to także ulicy Malczewskiego. Na rozległym podwórzu za kamienicami nr 31-33 powstaje duży teren rekreacyjno-sportowy. Inwestycję w ramach formuły „zaprojektuj i wybuduj” realizuje za 1 mln 107 tys. zł firma Usługi Leśne-Budowlane Krystian Wenta z Popowa.

Projekt zakłada budowę na wolnym terenie atrakcyjnej strefy do wypoczynku i rekreacji z ławkami, drzewami, krzewami, trawnikami i chodnikami. W planie jest budowa placu zabaw oraz od strony szkoły boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią do gier zespołowych. Utwardzone zostaną także miejsca parkingowe. Wyremontowane zostaną także komunalne kamienice.

Podejmowane w ramach rewitalizacji działania inwestycyjne mają doprowadzić do zmiany wyglądu i poprawy estetyki tych terenów, podniesienie komfortu życia, stworzenie warunków wypoczynku i rekreacji oraz podniesienie bezpieczeństwa. Temu m.in. będzie służyć remont elewacji, klatek schodowych czy podwórek w budynkach komunalnych. Ważnym elementem działań będzie zaangażowanie lokalnej społeczności w proces rewitalizacji, doprowadzenie do identyfikacji z zamieszkiwaną dzielnicą – tak, aby mieszkańcy poczuli się gospodarzami swoich dzielnic, ulic i podwórek.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

StefanStefan

0 0

Odnowiona elewacja budynku przy ul.Stryjewskiego 5. Atrakcja Lęborka ! 16:25, 12.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Benia10Benia10

1 0

Swoją drogą już zniszczona nie mówiąc o elewacji przy Malczewskiego 10. Może policja w końcu zajęłaby się niejakim Ajkiem i jego kolegami, którzy terroryzują ulice wieczorami!!!! 11:56, 19.08.2019