Zamknij
REKLAMA

Nowy minipark przy ulicy Gierymskiego

09:00, 08.10.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Kolejny obszar miasta przeszedł „Zieloną rewolucję”. Tym razem projekt „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” dotarł na ulicę Gierymskiego, w pobliże małego stawu. Na uporządkowanym terenie z zachowaniem rosnących tam wcześniej drzew wytyczono żwirowe alejki, zasadzono nowe drzewa, krzewy i byliny, zasiano trawę. Postawiono także ławki, kosze na śmieci i tabliczki z nazwami gatunkowymi roślin. Na drzewach pojawiły się budki dla ptaków i owadów. Dzięki tym zabiegom na nieużytkowanym do tej pory terenie, w cieniu drzew powstało atrakcyjne miejsce wypoczynku.  

Miasto na realizację wartego 4 mln 136 tys. zł projektu „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” pozyskało dofinansowanie 3 mln 516 tys. zł (85% wartości projektu). Celem zielonego projektu była modernizacja i stworzenie nowych miejsc zielonych w mieście. „Zieloną rewolucją” objętych zostało aż 58,7 tys. m2 miasta. Efekty prac ogrodniczych dobrze widać w części Parku im. Michalskiego, przy stawach w Parku Chrobrego i „Morskim Oku” przy ulicach Lipowej/Gierymskiego. Zielone enklawy zyskały Osiedla przy ul. Czołgistów i Sportowej. Obecnie trwają prace przy aranżacji zielonych terenów w „Mini parku” przy ul. Konopnickiej nad rzeką Łebą i drugi etap w Parku im. Michalskiego. Wszystkie prace w ramach projektu wykonuje firma „Ogród Twoich Marzeń –Teresa Szpilewicz” z Kębłowa Nowowiejskiego  

O skali projektu realizowanego w 11 rejonach miastach świadczą liczby. Na terenie objętym programem zasadzonych zostanie 706 drzew, 37.113 krzewów, krzewinek i bylin, a trawą obsianych zostanie teren o powierzchni prawie 38 tys. m2. „Zielony Lębork” to także aranżacja terenu, budowa żwirowych lub betonowych ścieżek i alejek oraz postawienie 164 ławek i 53 koszy na śmieci. Nasadzenia roślin bazować będą na gatunkach rodzimych, tworzących dogodne i atrakcyjne warunki dla ptaków, owadów i drobnych ssaków. Pomoże w tym montaż 213 budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy oraz 99 budek dla owadów.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz