Zamknij
REKLAMA

Park Michalskiego – ruszył II etap „Zielonej Rewolucji”

13:00, 15.10.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Ruszył II etap prac w Parku im. Michalskiego w ramach projektu „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork”. Jesienią ubiegłego roku zmodernizowana została część parku od strony ronda im. Solidarności. Pojawiła się tam nowa zieleń: drzewa, krzewy, byliny, kwiaty i trawa. Postawiono ławki, kosze na śmieci, na drzewach zawieszono budki dla ptaków i owadów. W II etapie „Zieloną Rewolucją” objęty ostanie znacznie większy teren parku od drogi rowerowej aż do placu zabaw. Łącznie będzie to ok. 1,4 ha parku. W pierwszej kolejności wykonywane są prace przygotowawcze polegające na usunięciu zdrewniałych krzewów i żywopłotów. W ramach projektu zostaną założone nowe trawniki parkowe, oraz nasadzenia drzew i krzewów. Odtworzone zostaną także żwirowe alejki w miejscu „ronda” obok Restauracji „Różana”.

Miasto na realizację wartego 4 mln 136 tys. zł projektu „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” pozyskało dofinansowanie  3 mln 516 tys. zł (85% wartości projektu). Celem zielonego projektu była modernizacja i stworzenie nowych miejsc zielonych w mieście. „Zieloną rewolucją” objętych zostało aż 55,8 tys. m2 miasta. Efekty prac ogrodniczych dobrze widać w części Parku im. Michalskiego, przy stawach w Parku Chrobrego i „Morskie Oko” przy ul. Lipowej/Gierymskiego czy na Osiedlu Czołgistów i Sportowa. Wszystkie prace w ramach projektu wykonuje firma „Ogród Twoich Marzeń –Teresa Szpilewicz” z Kębłowa Nowowiejskiego  

O skali projektu realizowanego w 11 rejonach miastach świadczą liczby. Na terenie objętym programem zasadzonych zostanie 706 drzew, 37.113 krzewów, krzewinek i bylin, a trawą obsianych zostanie teren o powierzchni prawie 38 tys. m2. „Zielony Lębork” to także aranżacja terenu, budowa żwirowych lub betonowych ścieżek i alejek oraz postawienie 164 ławek i 53 koszy na śmieci. Nasadzenia roślin bazować będą na gatunkach rodzimych, tworzących dogodne i atrakcyjne warunki dla ptaków, owadów i drobnych ssaków. Pomoże w tym montaż 213 budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy oraz 99 budek dla owadów.

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone