Zamknij
REKLAMA

Policjanci będą czuwali nad wolontariuszami

17:35, 09.01.2020 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci jak co roku przygotowują się do zabezpieczenia Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Lęborka ale również na terenie gmin w powiecie lęborskim  pojawi się więcej policjantów, którzy w mundurach, jak i po cywilnemu, w patrolach pieszych i zmotoryzowanych ale także ruchu drogowego. Ci ostatni będą dbali przede wszystkim o płynność i bezpieczeństwo użytkowników dróg w trakcie prowadzonych imprez.

Policjanci od początku grudnia wzięli już udział w spotkaniach zorganizowanych przez sztaby WOŚP z Lęborka, podczas których wspólnie z przedstawicielami innych służb odpowiadającymi za bezpieczeństwo rozmawiali na temat ewentualnych zagrożeń oraz sposobów ich eliminowania.

Kilka porad dla darczyńców i wolontariuszy WOŚP

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

-Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w  identyfikator imienny ze zdjęciem, który musi zawierać m.in. numer zbiórki, hologram, pieczątkę, adres wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;

 -Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu;

- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

- Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 112) lub strażą miejską (numer telefonu alarmowego 986).

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

 Porady dla wolontariuszy

-Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony, głównych ciągach komunikacyjnych; miejscach dobrze oświetlonych miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

- Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach,

- Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych.

- Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego  112) lub straży miejskiej (numer telefonu alarmowego 986).

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz