Zamknij
REKLAMA

Kolejny rekord lęborskiej zbiórki WOŚP

17:46, 15.01.2020 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczny 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 12 stycznia przyniósł kolejny rekord – do teraz zebrano 119.484,77 zł. Lęborczanie chętnie wspierali akcję angażując się w przygotowania oraz hojnie wrzucając pieniądze do puszek kwestujących na ulicach miasta.

Podczas imprezy integracyjnej w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku wystąpiły dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek kulturalnych. Wystąpił także Kabaret „Koń Polski”.

Podczas występów na scenie prowadzone były licytacje m.in. gadżetów WOŚP i innych ciekawych przedmiotów. I tak np. koszulka WOŚP „poszła” za 500 zł, budzik WOŚP wylicytowano na 410 zł, poduszkę na 400, a orkiestrowy kubek na 300 zł. Można też było wylicytować trzy specjalnie wykonane na tę okazję statuetki „Orkiestrowa żaglówka”. Statuetka nr 1 została zlicytowana za kwotę 2.000 zł, nr 2 za 2.600 zł, a nr 3 za 2.200 zł. Jedna statuetka przeznaczona została na licytację internetową Allegro.

Link do licytacji statuetki na allegro: https://allegro.pl/oferta/statuetka-orkiestrowa-zaglowka-28final-wosp-lebork-8857798597

Wśród rzeczy przekazanych przez mieszkańców miasta wylicytowano m.in.: voucher na wykonanie muralu - za 1600 zł, bursztynowy kubek – za 1300 zł, kurs na prawo jazdy – 1300 zł.

W dzień finału WOŚP na Pl. Pokoju odbył się pokaz pojazdów militarnych, strażackich i motocykli, a w specjalnie przygotowanym basenie strażackim kąpieli zażywały morsy z Mors Team Lębork.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Lęborka za pomoc i wsparcie tej wspaniałej akcji. Koordynatorem działań XXVIII Finału WOŚP, podobnie jak w latach ubiegłych, było Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.  Burmistrz Miasta Witold Namyślak podziękował Kryształowym Sercem panu Kazimierzowi Piochowi, Edmundowi Głodowskiemu oraz B. i M. Wentom za wieloletnie zaangażowanie i wkład w akcję WOŚP.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz