Zamknij
REKLAMA

Placówka Wsparcia Dziennego czeka na dzieci

08:15, 03.02.2020 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

 W byłej kotłowni internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy Placu Piastowskim (wejście od ulicy łokietka) od 28 stycznia funkcjonuje Placówka Wsparcia Dziennego. Prowadzona ona jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ,,Otwarte Drzwi" w ramach projektu  "Ożywiony Lębork NOWY ŚWIAT – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji" realizowanego przez Miasto Lębork w partnerstwie ze Stowarzyszeniem EDUQ, Wielkopolskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych i Stowarzyszeniem OTWARTE DRZWI.

Nowa placówka oferuje wsparcie dla dzieci w wieku 6-16  lat, w ramach którego w dni robocze w godzinach 14-18 zapewniana jest opieka oraz możliwość uczestnictwa w zajęciach specjalistycznych – m.in. z logopedą, rehabilitantem, terapeutą arteterapii oraz reedukatorem. Zaplanowane są także wycieczki, wyjścia do kina, teatru, pikniki integracyjne oraz wiele innych atrakcji jak na przykład zajęcia kulinarne.

Oferta przeznaczona jest dla  dzieci mieszkających na obszarze objętym rewitalizacją „Lębork – NOWY ŚWIAT”. Aby skorzystać ze wsparcia oferowanego przez Placówkę Wsparcia Dziennego należy zgłosić się do niej i wypełnić dostępną na miejscu ankietę rekrutacyjną, co zadecyduje o zakwalifikowaniu kandydata do uczestnictwa w projekcie zgodnie z Regulaminem Rekrutacji i Uczestnictwa w Projekcie.

W najbliższym czasie oferowane przez Placówkę Wsparcia Dziennego wsparcie zostanie rozszerzone o zajęcia prowadzone przez streetworkerów.

Miejsce w którym prowadzony jest Placówka Wsparcia Dziennego przystosowana jest dla osób z niepełnosprawnością, wyposażona w aneks kuchenny i sprzęt audio-wideo.   

Projekt Ożywiony Lębork NOWY ŚWIAT – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji  jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz