Zamknij
REKLAMA

Pływająca fontanna na parkowym stawie

10:56, 02.08.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Warto wybrać się na spacer do Parku Chrobrego. Okolice stawu są od jakiegoś czasu zadbane, a teraz sam staw zyskał pływającą fontannę.

Teren wokół stawu został uporządkowany i zagospodarowany dwa lata temu w ramach dużego programu unijnego „Zielony Lębork”. Wykonano wówczas liczne prace, które doprowadziły okolicę do obecnego stanu, m.in. tarasy na których zasadzono roślinność w tym drzewa liściaste, iglaste oraz krzewy, krzewinki i byliny. Pojawiły się tabliczki z nazwami gatunkowymi roślin. Skarpy obsiane zostały trawą, pojawiła się też łąka kwietna, która stała się stołówką dla owadów i ptaków, dla których na drzewach zawisły budki. W ramach inwestycji wymieniono też wszystkie ławki.

Teraz, od kilku dni, na stawie u podnóża Parku działa pływająca fontanna. Można powiedzieć, że fontanna powróciła tutaj i jest jak za czasów przedwojennych, gdyż wyglądem nawiązuje do tej, która wówczas zdobiła staw. Pojedyncza dysza strumieniowa wyrzuca wodę na wysokość około 8 metrów. Działa w godzinach od 7.00 do 23.00, a wieczorem jest podświetlana różnymi kolorami.

Ta swoista ozdoba powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Lęborka i nie tylko zdobi, ale pełni też funkcję praktyczną - napowietrza wodę w stawie i tworzy miłą mgiełkę, przydatną w czasie upałów. Koszt montażu fontanny wyniósł 35 tys. zł.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%