Zamknij
REKLAMA

Skrzyżowanie po przebudowie

07:00, 03.08.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Zakończyła się duża przebudowa skrzyżowania ulicy Kossaka z boczną Nadmorską. W ramach drogowej inwestycji drogowej obecni i przyszli mieszkańcy nowej dzielnicy zyskają bezpieczny i komfortowy dojazd do swoich domów. Skorzystają też rowerzyści i piesi, pasażerowie komunikacji publicznej oraz kierowcy jadący i wracający z Lęborka ulicą Kossaka.

Projekt pn. „Przebudowa skrzyżowania ulicy Kossaka DW 214 z ulicą Nadmorską w Lęborku” zakładał poszerzenie ulicy Kossaka i wykonanie na niej lewoskrętu oraz zatok autobusowych po obu stronach drogi. Poprawiło to zdecydowanie płynność ruchu na mocno obciążonej ruchem samochodowym drodze. Zatrzymujące się na przystankach autobusy nie blokują już ruchu. O wiele łatwiej i bezpieczniej jest też skręcić z Kossaka w Nadmorską.

W ramach przebudowy powstało bezpieczne, dwuetapowe przejście dla pieszych. Skrzyżowanie z tzw. boczną Nadmorską zyskało nowy, łagodny profil, co ułatwi włączanie się do ruchu. W ramach inwestycji wybudowano także brakującą drogę dla rowerów, oświetlenie oraz postawiono bariery drogowe. Koszt drogowej inwestycji wyniósł 783 tys. zł.

Miasto Lębork posiada gotową dokumentację na budowę kolejnego odcinka ulicy Nadmorskiej (bocznej) od skrzyżowania z Kossaka do ronda przy Nadmorskiej. Termin realizacji uzależniony jest od pozyskania zewnętrznego dofinansowania.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%