Zamknij
REKLAMA

Jest już nowy dziedziniec i parking przy „Jedynce”

11:30, 03.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Zgodnie z planem, na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Wojska Polskiego, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego oddano do użytku nowy, atrakcyjny dziedziniec połączony z dużym parkingiem.

Atrakcyjnie zagospodarowany teren wokół szkoły odmienił jej oblicze. Przy szkolnym budynku, w cieniu drzew postawiono ceglane murki z drewnianymi siedziskami aranżując w ten sposób miejsca do wypoczynku czy spotkań. Przy boisku wybudowano dyskretną wiatę śmietnikową mogącą służyć także jako zadaszony parking dla rowerów. W trakcie inwestycji zachowano wszystkie rosnące tam drzewa oraz dokonano nowych nasadzeń.

W ramach wartej 840 tys. zł inwestycji powstało 35 miejsc parkingowych, z których będą korzystać pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. W godzinach pracy szkoły parkowanie na ogólnodostępnym parkingu zostało ograniczone czasowo do 10 minut. Zapewni rotację parkujących samochodów i pozwoli rodzicom na sprawne i bezpieczne zawiezienie i odebranie dzieci ze szkoły.

W ramach inwestycji przebudowano także przejście dla pieszych przed szkołą od strony „Biedronki” oraz wyremontowano chodnik i wybudowano drogę dla rowerów wzdłuż ogrodzenia szkoły.

Budowa nowego dziedzińca i parkingu poprawiła bezpieczeństwo w tym miejscu i zwiększyła komfort rodziców i uczniów. Po likwidacji gimnazjum w SP1 uczą się uczniowie z klas I-III. Wielu z nich do szkoły podwożą samochodami rodzice. Funkcjonalny parking ułatwi dojazd i powrót ze szkoły.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%