Zamknij
REKLAMA

Starszyzna harcerska na kursie spadochronowym

09:26, 08.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Starszyzna harcerska z 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im generała Stanisława Sosabowskiego Hufca ZHP Lębork uczestniczyła w kursie spadochronowym. Skoki ze spadochronem były niespełnionym marzeniem druhów seniorów.

Szkolenie, w którym uczestniczyła starszyzna z 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów, zorganizowane zostało przez Aeroklub Kujawski w dniach 3-5 września 2021r. Najpierw adepci spadochroniarstwa przeszli szkolenie teoretyczne i praktyczne, po którym odbył się egzamin. Następnie każdy wykonał trzy skoki spadochronowe, czyli wyskoczył z samolotu JAK 12 na wysokości 1000m.

W szkoleniu wzięło udział dwoje nastoletnich harcerzy: drużynowa Patrycja Lubańska i funkcyjny zastępu Paweł Jasiński. Druhna Patrycja i druh Paweł skakali razem ze swoimi ojcami, także w przeszłości czynnymi harcerzami z tej samej drużyny.

W historii lęborskiej 7 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów zostało przeszkolonych już 47 harcerskich spadochroniarzy. Udało się również tej starszyźnie spełnić niezrealizowane do tej pory marzenie szybowania w przestworzach. Harcmistrz Krzysztof Siwka powtórzył trzy skoki spadochronowe sprzed 41 lat. Dodatkową atrakcją dla uczestników kursu była możliwość odbycia lotu na dwumiejscowym szybowcu SZD-9 Bocian.

Źródło: lebork.pl

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%