Zamknij
REKLAMA

V Ogólnopolski Bieg Erasmusa

10:00, 27.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

24 września br. odbył się V Bieg Erasmusa pod patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wzięła w nim udział młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku. W całej Polsce do biegu przystąpiło ponad 1000 drużyn!

Już po raz piaty, pod patronatem Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbył się Bieg Erasmusa. Cztery drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku były jednymi z ponad 1000 drużyn w Polsce, które przystąpiły do tego biegu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Bijemy rekord Polski!". Czteroosobowe drużyny sztafetowe uczniów biegały po szkolnym boisku przez godzinę. W tym czasie należało pokonać jak najdłuższy dystans.

Młodzież z „Jedynki” pokonała łączny dystans ponad 70 km, a startowały 4 drużyny z klas: 5a, 8a, 8b oraz 4a i 8c. W biegu uczniów spierali nauczyciele - koordynator projektu Erasmus+ Katarzyna Wróblewska - Kurzydło oraz Michał Kościółek. Reporterami biegu byli z kl.8b Aleksandra Chromczuk, Julia Kowalczyk, Nikola Tabaka oraz z kl. 8a Adam Malinowski;

Na zakończenie biegu dyrektor szkoły Grażyna Ruszkowska wręczyła zawodnikom pamiątkowe medale oraz zestawy upominkowe ufundowane przez FRSE z Warszawy.

Humory i pogoda dopisały więc całą imprezę organizatorzy uznali za udaną.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%