Zamknij
REKLAMA

Podwórko integracyjne przy Kossaka 72 ukończone

08:30, 13.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Podwórko integracyjne przy Kossaka 72 jest jednym z ostatnich oddanych do użytku podwórek w ramach dużego projektu inwestycyjno-infrastrukturalnego „Odnowiony Lębork - rewitalizacja obszaru Nowy Świat”.

Podwórka integracyjne oprócz zmiany wyglądu mają być przyczynkiem do zmiany postaw, nawiązaniu współpracy dobrosąsiedzkiej i dbania o wspólną przestrzeń. Tak dzieje się już w wielu miejscach. Chodnik, trawnik, skalniak, rabata z kwiatami, ławka, a do tego czasem nowe ogrodzenie, furtka zamykana na noc, czy działający domofon są impulsem do pozytywnych zmian. W utrzymaniu porządku na podwórkach i terenach przyległych mieszkańcom pomagają postawione nowe, estetyczne wiaty śmietnikowe.  

W ramach zagospodarowania podwórka przy Kossaka 72 wybudowano drogę dojazdową i utwardzono teren ażurowymi płytami, na których chętnie parkują swoje auta mieszkańcy. Wytyczono też żwirowe ścieżki i miejsce pod zieleń w tym pergola z doniczkami, pod którą stanęła ławka. Ciekawym elementem podwórka jest drewniana wiata spotkań oraz huśtawka przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. Całość uzupełnia estetyczna wiata śmietnikowa oraz lampa oświetlająca podwórko. Koszt prac rewitalizacyjnych w tym miejscu wyniósł 111 tys. zł.

Fot. lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%