Zamknij
REKLAMA

Powstanie nowe połączenie drogowe w Lęborku

18:00, 18.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.gdansk.lasy.gov.pl
REKLAMA

Nadleśnictwo Lębork poinformowało o przekazaniu 0,38 ha gruntu leśnego pod budowę połączenia ulic Teligi i Władysława IV w Lęborku. Dzisiaj rozpoczęła się wycinka drzew.

Nadleśnictwo Lębork informuje, że w dniu 18 października rozpoczęły się prace polegające na wycince drzew z przekazanego na mocy decyzji Starostwa Powiatowego gruntu pod inwestycję drogową realizowaną przez Miasto Lębork. Jak zakłada projekt miasta oprócz nowobudowanej ulicy ma też powstać ścieżka rowerowa oraz chodnik dla pieszych, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i komfort korzystania z tego fragmentu miasta.

Przy okazji w/w wycinki na rzecz miasta Nadleśnictwo Lębork informuje, że w tym samym kompleksie leśnym w oddz. 14 a i 14 b (tj. pomiędzy osiedlem Sportowym a Szkołą Podstawową nr 5) prowadzone będą równolegle prace gospodarcze związane z tzw. trzebieżą zgodnie z zapisami Planu Urządzania Lasu. Prace te będą polegały głównie na wycince drzew zagrażających, obumarłych oraz na rozluźnieniu koron sosen, co oprócz polepszenia kondycji zdrowotnej drzewostanu ma poprawić bezpieczeństwo użytkowników tego fragmentu lasu, czyli głównie dzieci przechodzących tamtędy do szkoły oraz pozostałych pieszych.

Powyżej mapka poglądowa nowej inwestycji drogowej. Na granicach lasu postawiono stosowne tablice ostrzegawcze. Przewidywany termin zakończenia wycinki drzew to 21-22.10.2021 r.

Źródło: lebork.gdansk.lasy.gov.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%