Zamknij
REKLAMA

O zawodzie leśnika z młodymi ludźmi

11:35, 25.11.2021 | .
Skomentuj Fot. lebork.gdansk.lasy.gov.pl
REKLAMA

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2021 siedzibę Nadleśnictwa Lębork odwiedzili uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego z Lęborka. W ramach projektu „Otwarta Firma”, Nadleśnictwo Lębork przeprowadziło zajęcia mające przybliżyć zawód leśnika młodym ludziom.

Zorganizowane zajęcia można wpisać w warsztaty z doradztwa zawodowego. Dzięki przedstawionej prezentacji oraz pogadanki, uczniowie klasy IV dowiedzieli się czym jest Państwowe Przedsiębiorstwo Leśne Lasy Państwowe, na jakim modelu zarządzania opiera się nasze przedsiębiorstwo, jaki potencjał kadrowy mieści się w naszej firmie oraz jednostkach współpracujących, a także w firmach przetwarzających drewno oraz jaką rolę odgrywamy w sektorze gospodarki narodowej. Wspólnie z dziećmi pochyliliśmy się nad wymaganiami i predyspozycjami jakie są niezbędne do wykonania pracy leśnika.

Ważnym punktem spotkania było wyjście w teren do Leśnictwa Małoszyce i poruszenie zagadnień związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej na przykładzie rębni IVD. W lesie omówiliśmy role jakie pełnią lasy, z uwzględnieniem prowadzenia prac leśnych w bezpośrednim sąsiedztwie miasta. Rozmawialiśmy o wymianie pokoleń w drzewostanach i roli leśnika w tym procesie, a także wspólnie podkreśliliśmy wagę drewna jako super surowca. Zajęcia były dobrym pretekstem do przypomnienia zalet drewna i mnogości jego zastosowań, o których często nie pamiętamy. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała, a także z dużym zaangażowaniem zadawała pytania dotyczące nurtujących ich spraw związanych z lasem, ochroną przyrody i gospodarką leśną.

Od sześciu lat (z wyjątkiem 2020 roku, ze względu na pandemię Covid-19) Nadleśnictwo Lębork angażuje się w przedsiębiorczą edukację młodych ludzi poprzez udział w programie „Otwarta Firma”, pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Artykuł + foto: Alicja Kąckowska/lebork.gdansk.lasy.gov.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%