Zamknij
REKLAMA

Łeba w czołówce ogólnopolskiego rankingu

07:30, 04.10.2018 | A.D
Skomentuj
Foto: Wikipedia
REKLAMA

- Łeba jest zdecydowanym liderem zrównoważonego rozwoju - mówiła Marta Chowańska z Międzykomunalnej Spółki Akcyjnej Municipium.

W rankingu Sukces Mijającej Kadencji (2014-2018), miasto Łeba znalazło się w pierwszej 10. rankingu w kategorii "Małe miasta". Wyróżnienie 2 października w Katowicach odebrał Burmistrz Miasta Łeby – Andrzej Strzechmiński wraz z przewodniczącym Rady Miasta Łeby Zdzisławem Stasiakiem.

Jak powiedziała Marta Chowańska z Międzykomunalnej Spółki Akcyjnej Municipium, „Łeba jest zdecydowanym liderem zrównoważonego rozwoju." W sposób gospodarny i efektywny prowadzona jest polityka finansowa miasta; ciągle rozwijana i rozbudowywana infrastruktura drogowa, rowerowa i piesza; z roku na rok są przeznaczane coraz większe środki finansowe na edukację uczniów, dzięki czemu poziom edukacji też jest bardzo wysoki.

Ranking Sukces Mijającej Kadencji (2014 -2018) opracowywany został przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza i definiuje sukces, który samorząd osiągnął w trakcie kończącej się kadencji w wymiarze finansowym, ekonomicznym, infrastrukturalnym i społecznym. Dane niezbędne do opracowania rankingu zaczerpnięte zostały z GUS oraz ze sprawozdań budżetowych samorządów i kilku innych źródeł. Ostateczna pozycja w rankingu jest sumą wyników cząstkowych i najpełniej oddaje dokonania samorządu w mijającej kadencji.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz