Zamknij
REKLAMA

Biblioteka Miejska w Łebie obroniła swój tytuł

16:00, 09.12.2018 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Od 2011 roku Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita” nagradzają samorządy za ich zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi. Organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.

W tegorocznej, ósmej już edycji ogólnopolskiego Rankingu Bibliotek organizatorzy wysłali ankiety do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast (z wykluczeniem miast na prawach powiatu). Odpowiedzi udzieliło około 750 bibliotek. W rankingu brano pod uwagę m.in.: zatrudnienie, liczbę godzin otwarcia biblioteki, wielkość księgozbioru, ilość zakupionych nowości wydawniczych oraz tytułów prasowych i czasopism, dostęp do nowych mediów, a także ilość wolontariuszy w bibliotece. 

Biblioteka Miejska w Łebie już od kilku lat zajmuje w rankingu wysokie pozycje.

W 2016 roku znalazła się na 44 miejscu. Rok później przesunęła się na 19 (na 650 bibliotek z całej Polski), a w tym roku na 750 bibliotek zajęła 23 pozycję.

To nie koniec sukcesów łebskiej książnicy.

W ubiegłym roku biblioteka uzyskała tytuł: „Najlepsza biblioteka w województwie pomorskim”, a w tym roku tytuł ten obroniła, zajmując w województwie znów I miejsce.

- Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia. Jest to dla nas ogromny sukces. Zawdzięczamy go przede wszystkim naszym czytelnikom oraz uczestnikom imprez, warsztatów, spotkań, koncertów, a także przychylnemu nam samorządowi. Sukces ten to również ciężka praca bibliotecznej załogi. Koleżanki po fachu czasami zazdroszczą nam, że organizujemy tak wiele ciekawych imprez i dziwią się, że tylko dwóch pracowników wraz z dyrektorem prowadzą taką działalność.

W październiku biblioteka miejska została laureatem konkursu „Pomorskie dla Seniora”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i zdobyła tytuł: „Samorząd przyjazny seniorom – miejsce ulubione przez seniorów”.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz