Zamknij
REKLAMA

IX Międzynarodowy Festiwal Latawców Łeba

08:36, 27.08.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz dziewiąty latawce z różnych zakątków świata zagoszczą na łebskim niebie. Swoją obecność potwierdzili uczestnicy z 29 państw z całego świata.

Międzynarodowy Festiwal Latawców organizowany jest w Łebie od 2011 roku i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  O wzrastającej popularności imprezy świadczy coroczny wzrost liczby uczestników z państw z całego świata.  W tym roku IX Międzynarodowy Festiwal Latawców odbędzie się w dniach 30.08 - 01.09.2019. 
W czasie trzydniowego festiwalu zaplanowano wiele atrakcji dla wszystkich entuzjastów latawcowego sportu.  
Dla najmłodszych zorganizowane zostaną warsztaty budowy latawców oraz wiele innych atrakcji. Ponadto w trakcie festiwalu jego uczestnicy podzielą się z publicznością wiedzą na temat konstruowania latawców, materiałów używanych do ich budowy, form treningów podnoszących umiejętności ich puszczania.
Podobnie jak w roku ubiegłym zorganizowane zostaną II Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Pilotów Latawców Akrobacyjnych pod patronatem honorowym Grupy LOTOS S.A. Dodatkowo w czasie trwania IX Międzynarodowego Festiwalu Latawców w Łebie odbędą się zawody dla uczestników warsztatów. W skład sędziowski wejdą  znane na całym świecie osoby związane z latawcami. 
Zawody odbędą się w niedzielę 1 września 2019 roku, a na dwa dni przed zawodami odbędą się bezpłatne szkolenia dla osób, które będą chciały wziąć udział w zawodach.

Dodatkową atrakcją, przewidzianą podczas festiwalu, jest pokaz „Światło i Dźwięk”. Uczestnicy i widzowie  utworzą na plaży mozaikę ułożoną z torebek wypełnionych piaskiem z plaży i świeczek. Tworzeniu mozaiki towarzyszyć będzie akompaniament muzyki. W nocnym krajobrazie rozświetlone lampiony stworzą niezapomniane dzieło.
Dołącz do nas , oglądaj i puszczaj z nami swoje latawce. Zapełnijmy wspólnie niebo nad plażą w Łebie zjawiskowymi konstrukcjami i kolorami!

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%