Zamknij
REKLAMA

Łeba rozpoczyna trzy inwestycje

11:30, 08.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. leba.eu
REKLAMA

W Łebie już wkrótce rozpoczynają się trzy inwestycje. Dwie związane są z przebudowami dróg, a jedna z oświetleniem ulicy.

Przebudowana zostanie ul. Powstańców Warszawy (zdjęcie powyżej). Celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i kierowców oraz udrożnienie ruchu w tym rejonie. Plan robót przewiduje remont zarówno nawierzchni jezdni, jak i chodników. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021.

Przebudowana zostanie również droga gminna przy ul. Wróblewskiego. W ramach prac budowlanych przewidziano m.in. wymianę nawierzchni na kostkę granitową, tak aby zachować spójną całość z wyremontowaną już ul. Abrahama. Zostanie także wykonana kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. I w tym przypadku prace są dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021, a zakończenie robót zaplanowano na kwiecień 2022 r.

Kolejną inwestycją rozpoczynającą się w Łebie jest budowa linii energetycznej oraz montaż 9 lamp na ul. Leśnej. Będzie to pierwszy etap prac polegających na kompleksowej przebudowie dojścia do zejścia nr 1 na plażę. Nastąpiło już przekazanie terenu budowy, a zakończenie prac zaplanowano na kwiecień 2022 r. Tutaj prace zostaną zrealizowane ze środków własnych Gminy.


Źródło: leba.eu

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%