Zamknij
REKLAMA

#SuperKoderzy w Przerytem

17:30, 27.06.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

W dniu zakończenia roku szkolnego dowiedzieliśmy się o planach Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem na przyszły rok szkolny. We wrześniu szkoła rozpocznie zajęcia w programie #SuperKoderzy. Jest jedną ze 140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange.

#SuperKoderzy to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4-8 szkół podstawowych. To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości. Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego. Jest też moduł dla szkół specjalnych i klas integracyjnych. Nowe kompetencje zyskują także nauczyciele, a szkoły grant na zakup sprzętów.

Dotychczas z programu skorzystało 490 szkół w całej Polsce. Gratulujemy Szkole i czekamy na relacje z przebiegu programu.

Źródło: cewice.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz