Zamknij
REKLAMA

Co to jest LOWE?

15:30, 26.07.2020 | K.L
Skomentuj Fot: http://wicko.pl
REKLAMA

Niebawem w Szczenurzy powstanie Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

Co to jest LOWE?

LOWE to dobrowolnie przyjęta przez szkoły dodatkowa funkcja polegająca na aktywizacji środowiska lokalnego na rzecz umiejętności osób dorosłych. Szkoły tworzą jedną z najszerszych sieci usług społecznych. Zadaniem LOWE jest wykorzystanie dotarcia z ofertami edukacyjnymi dla dorosłych, w tym szczególnie osób mieszkających w małych i odległych miejscowościach lub w zaniedbanych dzielnicach miast. Szkoły pełniące funkcję lokalnych ośrodków realizują oferty edukacyjne dla rodziców i innych osób dorosłych zarówno z zakresu umiejętności podstawowych, jak i innych kompetencji np. nauki języków, czy zdobywania uprawnień na kierowanie pojazdami. Oferty te opierają się na rozpoznaniu konkretnych potrzeb osób dorosłych w środowisku lokalnym.

Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej od 2017 r. utworzonych zostało 50 Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji w 13 województwach w tym jedynie 3 na terenie województwa pomorskiego. LOWE finansowane były z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Po dobrym odbiorze ofert pierwszych 50 LOWE, ministerstwo edukacji zdecydowało o kontynuowaniu projektu.

W ramach projektu “Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji nowe oblicze edukacji dla dorosłych” przyznanych zostanie 20 grantów dla województw  podlaskiego,  pomorskiego, mazowieckiego oraz  warmińsko-mazurskiego.

Maksymalna wysokość grantu dla jednego LOWE wynosi 175000,00 zł. i zostanie przeznaczona na działalność szkoleniową i doposażenie jednostki w której prowadzone będą zajęcia.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz