Zamknij
REKLAMA

Zasada „zero tolerancji"

05:30, 28.07.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Łebie wspierani przez funkcjonariuszy OPP w Gdańsku rozpoczęli działania przeciw zakłócaniu ciszy nocnej oraz pozostałych wykroczeń przeciw porządkowi i spokojowi publicznemu przez turystów i mieszkańców, w których obowiązuje zasada „zero tolerancji".

Policjanci z Łeby rozpoczęli długofalowe działania przeciw turystom i mieszkańcom dopuszczającym się zakłócania porządku i niszczenia mienia na ulicach Łeby, w których obowiązuje zasada "zero tolerancji". Przyczyną rozpoczętych działań przeciwko osobom dopuszczającym się takich zachowań na nadmorskich ulicach było zatrzymanie przez mundurowych mężczyzny, który usiłował uszkodzić stojący na ulicy radiowóz czym stwarzał również zagrożenie w ruchu drogowym. 48-latek z województwa podkarpackiego został zatrzymany, przyznał się do popełnienia obu zarzucanych czynów w związku z czym ukarany został dwoma mandatami w wysokości 500 zł każdy.

Policja przypomina, artykuł 51 (określany w skrócie mianem „zakłócania spokoju") został ujęty w VIII rozdziale Kodeksu wykroczeń, którego tytuł brzmi: „Wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu". Przepisy tego rozdziału chronią porządek i spokój publiczny w różnych sferach życia społecznego. Ochrona tego typu dóbr, ważnych zarówno dla ogółu społeczeństwa, jak i dla indywidualnych obywateli, wysunięta jest w Kodeksie wykroczeń na czołowe miejsce.

Art. 51.§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz