Zamknij
REKLAMA

Remont pobocza drogi powiatowej 1318G zaplanowany

04:00, 02.09.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska w miejscowości Karlikowo zostanie zmodernizowane gruntownie pobocze drogi powiatowej 1318G. Inwestycja w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo w tej miejscowości.

Wczoraj, 1 września reprezentanci Powiatu i Gminy podpisali w Starostwie porozumienie w sprawie powierzenia Gminie Nowa Wieś Lęborska prowadzenia zadania z zakresu właściwości Powiatu Lęborskiego polegającego na utwardzeniu pobocza drogi powiatowej 1318G w miejscowości Karlikowo Lęborskie. W zakresie zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej w m. Karlikowo Lęborskie” Gmina zrealizuje zakres rzeczowy zadania inwestycyjnego dostosowany do kwoty 48 tys. 946 zł.

Wszystko wskazuje na to, że współpraca między Gminą a Powiatem zacieśnia się. Partnerzy przeprowadzali już wspólne inwestycje drogowe. Niedawno, bo pod koniec sierpnia zakończyła się modernizacja drogi z Redkowic do Janowiczek. Wcześniej wspólnie udało się z powodzeniem przeprowadzić dwuetapową inwestycję przebudowy dróg 1309G i 1311G do Janowic i inne znaczące dla poprawy bezpieczeństwa inwestycje drogowe na drogach powiatowych leżących na obszarze gminy.

Równolegle trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej 1312G na odcinku od DW 214 do miejscowości Lędziechowo. W niedługim czasie roboty drogowe rozpoczną się także na drodze 1325G od drogi krajowej nr 6 do Dziechlina. Te ostatnie dwa przedsięwzięcia są po połowie współfinansowane przez Powiat Lęborski i Gminę Nowa Wieś Lęborska.

Na zdjęciach widzimy podpisujących porozumienie: Alicję Zajączkowską (Starosta Lęborski), Edmunda Głombiewskiego (Wicestarosta Lęborski), Ryszarda Wittke (Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska) i Wojciecha Guźniczaka (Zastępca Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska).

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz