Zamknij
REKLAMA

Powstała nowa droga asfaltowa

15:30, 23.09.2020 | K.L
Skomentuj Fot: nwl.pl
REKLAMA

Urząd Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej poinformował o zakończeniu przebudowy drogi gminnej na odcinku Garczegorze-Obliwice. Inwestycja była dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Celowego – Funduszu Dróg Samorządowych (edycja 2020) w wysokości 50% wartości zadania.

Nowa asfaltowa nawierzchnia znacznie ułatwia i skraca dojazd mieszkańców do Lęborka, a dzieciom i młodzieży do szkoły w Garczegorzu. W ramach inwestycji powstały miejsca na „mijanki”, pojawiły się znaki ostrzegawcze i progi spowalniające, dzięki którym kierowcy są zmuszeni do zmniejszenia prędkości i zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Gmina wielokrotnie przymierzała się do wyremontowania tej drogi, jednak na przeszkodzie zawsze stały względy finansowe. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu udało się to zadanie sprawnie zrealizować. Przebudowa dróg lokalnych to ciągle duże wyzwanie. Nasza gmina jest jedną z największych w województwie i tych dróg jest bardzo wiele. Potrzeby są ogromne, dlatego w miarę możliwości, jak tylko pojawia się szansa na pozyskanie dodatkowych środków na ten cel, to staramy się aplikować – tłumaczy Ryszard Wittke, Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska.

Droga do Obliwic to kolejne zrealizowane przez samorząd zadanie z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych. W ubiegłym roku przebudowana została ul. Bałtycka w Nowej Wsi Lęborskiej. Teraz włodarze gminy czekają na rozstrzygnięcie kolejnego konkursu w ramach rządowego programu i dodatkowe środki na remont ulicy Mostowej, będącej przedłużeniem ul. Bałtyckiej.

Zobacz wideo przygotowane przez Gminę, a dotyczące przebudowanej drogi: obejrzyj film

Źródło: nwl.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz