Zamknij
REKLAMA

Droga oddana do użytku

09:31, 23.11.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

W czwartek 19 listopada miało miejsce oficjalne oddanie do użytku nowej drogi do Dziechlina. Inwestycja była realizowana przez Powiat Lęborski w partnerstwie 50/50 z Gminą Nowa Wieś Lęborska. Ogólny koszt przebudowy to 827,8 tys. zł. 323,9 tys. stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Prace prowadzone były na odcinku o długości 2,260 km od Drogi Krajowej nr 6 do miejscowości Dziechlino i polegały na wzmocnieniu istniejącej konstrukcji jezdni, przebudowie skrzyżowania w Dziechlinie, wykonaniu poszerzeń, przebudowie zjazdów i chodników, wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego. Pracom drogowym towarzyszyło karczowanie krzewów, oczyszczenie rowów i przepustu z namułu, wykonanie regulacji zaworów wodociągowych oraz wykonanie przebudowy sieci teletechnicznej w miejscowości Leśnice.

Podczas przekazania drogi do użytku wypowiedział się Wicestarosta Lęborski Edmund Głombiewski:

Cieszę się, że zarówno mieszkańcy Dziechlina, jak i wszystkie osoby odwiedzające tę część powiatu lęborskiego o niewątpliwie urokliwych walorach krajobrazowych, zyskali drogę o bardzo dobrze wykonanej nawierzchni.

Czynimy starania, by systematycznie poprawiać stan całej sieci dróg w powiecie, a służy temu doskonała współpraca z gminami, które chętnie przyłączają się do partnerskiego współfinansowania. Niebagatelnym wsparciem jest również Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, z którego środki umożliwiają wykonanie większego zakresu prac, niż te, które można byłoby zrealizować w oparciu wyłącznie o środki z powiatu i gmin.

Wkrótce zostaną oddane do użytku kolejne przebudowane odcinki dróg lokalnych, a Zarząd Dróg Powiatowych pracuje już nad koncepcją przyszłorocznych realizacji inwestycji drogowych w powiecie.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz