Zamknij
REKLAMA

Kolejna droga wyremontowana w tej gminie

05:00, 25.11.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

To kolejna inwestycja drogowa oddana do użytku w gminie Nowa Wieś Lęborska w krótkim czasie. 19 listopada oddano drogę do Dziechlina, a w poniedziałek, 23 listopada przebudowaną drogę powiatową 1325G do miejscowości Małoszyce. Inwestycję wizytowali: Alicja Zajączkowska - Starosta Lęborski, Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski i Krzysztof Król – Sekretarz Powiatu.

Zadanie zostało sfinansowane wspólnie przez Powiat Lęborski i Gminę Nowa Wieś Lęborska w proporcjach 50/50 proc. Środki przeznaczone na tę inwestycję pochodziły z oszczędności z innych, równolegle prowadzonych zadań inwestycyjnych. W ramach przebudowy wykonano poszerzenia na łukach jezdni, nawierzchnię z mieszanek mineralno-asfaltowycyh oraz pobocza z tzw. mieszanki optymalnej. Ogólny koszt przebudowy wyniósł blisko 110 tys. zł.

W tym roku działo się bardzo wiele na drogach powiatu lęborskiego – mówi Alicja Zajączkowska– Dzięki świetnej współpracy z gminami w zakresie współfinansowania inwestycji drogowych, mogliśmy wykonać więcej, niż można by wstępnie oczekiwać. To wymierna korzyść dla wszystkich mieszkańców powiatu, turystów, którzy te tereny odwiedzają, a przede wszystkim przekłada się to na wymierny wzrost bezpieczeństwa na powiatowych drogach.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz