Zamknij
REKLAMA

Rozlicz PIT w Gminie Cewice

12:00, 15.01.2021 | K.L
Skomentuj Fot: cewice.pl
REKLAMA

Włodarze Gminy Cewice zachęcają do rozliczania się w Gminie Cewice. Czy taka argumentacja pomoże?

Zachęcamy osoby, które mieszkają w naszej gminie, a nie są tu zameldowane, do rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Lęborku, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania.

 

Ustawa o PIT (ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym, art. 45 ust. 1b) określa, że urzędem skarbowym właściwym do składania rocznych zeznań podatkowych jest urząd stosowny według miejsca zamieszkania podatnika. Równoznaczne jest to z tym, że dla organu podatkowego adres zameldowania nie ma żadnego znaczenia.

 

Obecnie w Gminie Cewice zameldowanych jest 7 431 osób, a w rzeczywistości mieszka znacznie więcej. Udział gminy w podatku dochodowym od osób fizycznych jest głównym z dochodów naszej gminy i stanowi 38,16%.

 

Co zrobić, aby tu rozliczać podatek? Wystarczy złożyć zeznanie podatkowe w Urzędzie Skarbowym w Lęborku i wpisać Gminę Cewice jako miejsce zamieszkania. To tylko dwie rubryki do wypełnienia, a zmienić mogą wiele. Dzięki temu część Państwa podatku dochodowego zostanie przeznaczona na działania realizowane bezpośrednio przez naszą gminę. Im więcej osób mieszkających na terenie gminy będzie wskazywało w PIT swoje faktyczne miejsce zamieszkania, tym gmina będzie miała większe możliwości finansowe na realizację swoich zadań, a tym samym poprawę warunków życia mieszkańców.

Źródło: cewice.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%