Zamknij
REKLAMA

Ruszyła druga część programu Czyste Powietrze 2.0.

15:30, 19.02.2021 | K.L
Skomentuj Fot: http://wicko.pl
REKLAMA

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął nabór wniosków w II części programu Czyste Powietrze. Program skierowany jest do osób o niższych dochodach. Na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła oraz termomodernizację budynku można uzyskać wyższą dotację. Konieczne będzie jednak przedstawienie zaświadczenia o dochodach wydane przez jednostkę samorządową.

W ramach programu Czyste Powietrze 2.0, właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych o dochodach na osobę nieprzekraczających 1 400 zł miesięcznie (gospodarstwa wieloosobowe) lub 1 960 zł (gospodarstwa jednoosobowe), mają szansę na dotację w wysokości 60% kosztów inwestycji, maksymalnie do 37 000 zł.

NFOŚiGW uruchomił kalkulator dotacji. Pomoże on wnioskodawcom wyliczyć dotację na planowane przedsięwzięcie w zależności od wybranych zadań kwalifikujących się do dofinansowania http://www.czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/

W Urzędzie Gminy w Wicku został utworzony punkt konsultacyjny, w którym urzędnicy pomagają wnioskodawcom poprawnie złożyć wniosek o dofinansowanie oraz skompletować wymagane załączniki.

Zaświadczenie o dochodach niezbędne do wniosku o dotację w ramach programu Czyste Powietrze 2.0 mieszkańcy Gminy Wicko otrzymają w Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Radosna 9 w Wicku.

Wszystkie szczegóły Programu znajdują się na stronie WFOŚiGW w Gdańsku https://wfos.gdansk.pl/…/nawet-do-37-000-zl-dotacji…

Źródło: http://wicko.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%