Zamknij
REKLAMA

Podpisano umowy na nowe inwestycje drogowe

06:00, 15.04.2021 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Władze Powiatu Lęborskiego i władze Gminy Nowa Wieś Lęborska podpisały umowy .na wspólne inwestycje drogowe. Przebudowy dotyczą trzech odcinków dróg powiatowych w Tawęcinie, Redkowicach i Rekowie Lęborskim.

Jak mówi Adrian Wenta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lęborku, w przypadku Redkowic, umowa dotyczy na razie wykonania dokumentacji projektowej, która umożliwi przystąpić do konkursu o pozyskanie środków z budżetu wojewody na wykonanie bezpiecznego przejścia dla pieszych usytuowanego tuż przy szkole podstawowej.

To ważne przedsięwzięcie, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa głównie korzystających z przejścia dzieci – dodaje dyr. A. Wenta – Choć oczywiście korzyści z poprawy bezpieczeństwa odczują wszyscy mieszkańcy tej miejscowości.

Zarówno przedsięwzięcie w Redkowicach, jak i dwa pozostałe zostaną zrealizowane w partnerstwie pomiędzy Gminą Nowa Wieś Lęborska i Powiatem Lęborskim.

Ta praktyka sprawdziła się już wielokrotnie w przypadku poprzednich realizacji inwestycji drogowych – mówi Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski – Dobra współpraca z gminami przynosi wymierne korzyści ich mieszkańcom, a także umożliwia szybsze osiągnięcie poprawy stanu sieci dróg powiatowych. To także wymierna poprawa atrakcyjności terenów gmin powiatu lęborskiego dla gości z innych rejonów Polski. Sprawny system dobrej jakości dróg to także inwestycja w potencjał powiatu, w tym w możliwości przyszłego rozwoju przedsiębiorczości.

Przebudowa drogi w Tawęcinie jest koniecznością, ponieważ obecny stan nawierzchni jest daleki od doskonałości. Kilka lat temu gmina wykonała w pobliżu chodnik, a więc nowy dywanik asfaltowy dopełni całości odnowionego wizerunku tego traktu. Przebudowa ma się zakończyć, zgodnie z zawartą umową, najpóźniej do 30 listopada br.

W tym samym terminie zakończyć się ma także przebudowa drogi w Rekowie Lęborskim.

Wszystkie z wymienionych inwestycji poprawią wymiernie stan bezpieczeństwa, komfort użytkowania tych szlaków komunikacyjnych, a także poprzez usprawnienie ruchu kołowego, przyczynią się do poprawy stanu środowiska.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%