Zamknij
REKLAMA

Dzisiaj policyjne działania Dyskoteka

09:10, 29.07.2022 | KL
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Dyskoteka”, których głównym celem jest eliminowanie z ruchu drogowego osób, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W związku z zapowiedzianymi działaniami należy się spodziewać większej ilości patroli z piątku na sobotę (29-30 lipca).

Dzisiaj w rejonie dyskotek, stacji benzynowych prowadzących sprzedaż nocną, sklepów oraz innych lokali, w których są organizowane imprezy okolicznościowe,  pojawi się więcej niż zazwyczaj funkcjonariuszy. W okresie wakacyjnym dochodzi częściej do zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nietrzeźwy kierujący. W ramach działań „Dyskoteka” mundurowi zwiększą liczbę kontroli drogowych, zwłaszcza w rejonie dyskotek, pubów, ogródków piwnych. Alkohol potrafi spowodować, że nawet bardzo odpowiedzialna osoba traci nad sobą kontrolę i wsiada za kierownicę, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

- Każdy zatrzymany do kontroli kierujący zostanie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - informują funkcjonariusze. - W uzasadnionych przypadkach, policjant przeprowadzi test, którego celem będzie wykrycie innych, zabronionych substancji. W przypadku kierowania w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu, funkcjonariusz zatrzyma prawo jazdy. Dokumentacja zostanie przekazana do sądu. Kara za nieodpowiedzialne zachowanie jest bardzo dotkliwa. Utrata prawa jazdy, usunięcie pojazdu na koszt właściciela, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, co w niektórych przypadkach może się wiązać z utratą pracy.

Źródło: KPP Lębork 

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%