Zamknij
REKLAMA

Policjant drogówki po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

09.00, 12.08.2022 KL
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Policjant lęborskiej drogówki, który w czasie wolnym od służby przebywał na terenie Słupska, sprawnie zakończył niebezpieczną podróż pijanego kierowcy nissana. Mężczyzna, który wjechał na teren budowy miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Dziś obywatel Belgii stanął przed sądem.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek 8 sierpnia po godzinie 15.30. Wówczas to policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z Lęborka, przebywający w czasie wolnym od służby na terenie Słupska, zauważył, jak jadący przed nim kierujący pojazdem nissan patrol wjeżdża na plac budowy na ul. Partyzantów. Już wcześniej policjant zwrócił uwagę na sposób jazdy kierującego nissanem. Funkcjonariusz podjechał do kierującego i w rozmowie z nim wyczuł silną woń alkoholu. Policjant zabrał mu kluczyki pojazdu i o zaistniałej sytuacji powiadomił na numer alarmowy 112 dyżurnego słupskiej policji. Na miejsce przybyli funkcjonariusze ze słupskiej drogówki udzielając wsparcia policjantowi. Badanie trzeźwości wykazało u 43-letniego kierowcy, obywatela Belgii ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i dodatkowo stracił uprawniania do kierowania.

Dzisiaj, 11 sierpnia odbyło się przyspieszone postępowanie Sądu Rejonowego w Słupsku, który skazał kierującego mężczyznę na karę grzywny w wysokości 10 tys. zł oraz orzekł wobec niego środek karny w wysokości 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto sąd orzekł wobec mężczyzny 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Jak tłumaczył zatrzymany mężczyzna, jechał samochodem z Gdańska, pijąc piwo po drodze i w Słupsku szukał hotelu, gdyż był już pijany i zmęczony jazdą.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reakcja policjanta, który zachował czujność, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze. (KPP Lębork)

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%