Zamknij
REKLAMA

Czołowe zderzenie na krajowej „szóstce” w Mostach

16:55, 29.11.2021 | .
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Wczoraj po południu lęborscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na DK6 w Mostach, gdzie czołowo zderzyły się ze sobą vw i audi. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł poważnych obrażeń. Kolizji uległa również karetka pogotowia, która jechała z pomocą poszkodowanej. Policja apeluje o ostrożność. Okres jesienno – zimowy to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj około godziny 16:00 na drodze K6 w Mostach zderzyły się ze sobą czołowo dwa samochody. Z ustaleń policjantów skierowanych na miejsce zdarzenia wynika, że kierujący vw 58-latek z powiatu słupskiego najprawdopodobniej przysnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z audi. Obrażenia w postaci urazu obojczyka odniosła 49-letnia pasażerka vw. Badanie alkotestem nie wykazało by kierowcy tych pojazdów byli pod wpływem alkoholu. Policjanci nałożyli na kierowcę vw mandat karny i zatrzymali dowody rejestracyjne od obu pojazdów. Karetka pogotowia, która jechała na sygnałach do pomocy poszkodowanej kobiecie również uległa kolizji. Kierujący citroenem mężczyzna prawdopodobnie nie zauważył pojazdu uprzywilejowanego, który wyprzedzał inne samochody i skręcił w lewo zderzając się z karetką. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a pomocy poszkodowanej 49-latce udzielił kolejny zespół ratowników medycznych.

Policja apeluje o ostrożność na drogach. Szczególnie ostrożnym należy być podczas zmiennych warunków pogodowych i zmniejszonej przejrzystości powietrza. Śliska nawierzchnia, opady deszczu i śniegu, gołoledź – z takimi warunkami musi liczyć się każdy kierowca podróżujący w okresie jesienno – zimowym. Bez odpowiedniego przygotowania pojazdu i wiedzy wyruszanie w trasę może być niebezpieczne. Za kierownicą siadajmy wypoczęci i w odpowiedniej kondycji psychofizycznej. Jeśli poczujemy jakiekolwiek oznaki zmęczenia, zatrzymajmy się w bezpiecznym miejscu na odpoczynek.

Art. 9 Ustawy prawo o ruchu drogowym nakłada obowiązek na wszystkich uczestników ruchu ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu, w szczególności przez niezwłoczne usuniecie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się.

Każdy kierowca jest obowiązany do zachowania ostrożności na drodze i bacznego obserwowania sytuacji, jaka na niej panuje. Unikajmy bodźców, które mogą rozproszyć naszą uwagę np. w postaci głośnych dźwięków wydobywających się z radia. To może spowodować, że nie usłyszymy w porę sygnałów nadawanych przez uprzywilejowany pojazd.

Źródło: KPP Lębork

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%