Zamknij
REKLAMA

Wybił szybę w sklepowej ladzie. Został ujęty przez świadka

15:31, 11.05.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Dodatkowych 5 lat więzienia grozi 22-latkowi poszukiwanemu przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze ponad 800 dni. Mężczyzna został wczoraj ujęty w Lęborku przez świadka, który widział jak wybija szybę w ladzie jednego ze sklepów i ruszył za sprawcą. Do pościgu dołączył funkcjonariusz ze Szkoły Policji w Słupsku, który w czasie wolnym od służby zauważył tę sytuację. Sprawca został przekazany lęborskim mundurowym i trafił do policyjnej celi.

Wczoraj po godzinie 17:00 lęborscy policjanci zostali powiadomieni o ujęciu przez świadków młodego mężczyzny, który wybił szybę w jednym ze sklepów na terenie miasta. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 22-letni lęborczanin wszedł do sklepu i kopniakiem wybił szybę w ladzie chłodniczej, powodując straty w wysokości około 1500 zł, a następnie uciekł. Świadek zdarzenia pobiegł za sprawcą i gdy go dogonił usiłował go obezwładnić. Szarpiących się mężczyzn zauważył przejeżdżający w pobliżu mł. asp. Piotr Wąsik, na co dzień wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku, który natychmiast zainterweniował nie dopuszczając do tego by sprawca się oddalił. Policjanci przejęli próbującego się wyrywać mężczyznę i ustalili, że to 22-latek poszukiwany przez Sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2,5 roku m.in. za przestępstwo rozboju, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Zatrzymany 22-latek usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia i wkrótce zostanie odkonwojowany do zakładu karnego. Grozi mu kara 5 dodatkowych lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lębork

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

HahaHaha

0 0

Psy tylko karać potrafią a tak *%#)!& robią 16:10, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%