Zamknij
REKLAMA

Oszustwo „na kryptowaluty”

12:49, 19.05.2022 | Kl
Skomentuj
REKLAMA

Lęborscy policjanci zajmują się sprawą oszustwa „na kryptowaluty”, w wyniku którego z konta 69-latki zniknęła pokaźna suma pieniędzy. Zaczęło się o tego, że kobieta odwiedziła stronę internetową reklamującą szybki zysk dzięki inwestycjom w Bitcoiny.

69-latkę zainteresowała reklama w Internecie, w której zachęcano do inwestycji w Bitcoiny, obiecując szybki i duży zysk. Pokrzywdzona weszła na tę stronę i podała swój numer telefonu. Od razu zadzwoniła do niej kobieta pytając o kwotę inwestycji i wskazując sposób postępowania. Twierdziła, że pieniądze muszą być przelane na konto rzekomej firmy pośredniczącej w handlu kryptowalutami, dla której pracuje i do tego potrzebne są dane z karty płatniczej 69-latki. Po uzyskaniu żądanych informacji oszustka oświadczyła, że z kobietą skontaktuje się doradca finansowy, po czym się rozłączyła. Po paru godzinach, gdy z rachunku 69-latki wypłacona została ustalona kwota, zadzwonił oszust podający się za wskazanego doradcę, nakłaniając kobietę do zainstalowania programu, dzięki któremu będzie widziała postęp swoich „inwestycji” na utworzonym do tego celu koncie. Twierdził również, że konieczna jest weryfikacja danych osobowych 69-latki i poprosił o wszystkie dane z jej dowodu. W efekcie z konta kobiety zniknęły wszystkie oszczędności, a w banku na jej osobę została zaciągnięta kilkudziesięciotysięczna pożyczka.

Policjanci pracują nad tą sprawą i apelują o to by zachować ostrożność i rozsądek przy takich transakcjach. Musimy pamiętać, że możliwość szybkiego zysku jest najczęściej obarczona wysokim ryzykiem. Wyłudzeń dokonują osoby podające się za tzw. brokerów inwestycyjnych, które ogłaszają swoje usługi za pomocą reklam w mediach społecznościowych, serwisach internetowych czy w aplikacjach mobilnych. Dla uwiarygodnienia treści często wykorzystują wizerunek znanych osób albo przeciętnego Kowalskiego, który szybko się wzbogacił.

Dlatego jeśli trafimy na artykuł albo zadzwoni do nas osoba podająca się za pracownika firmy inwestycyjnej i będzie mówiła o możliwości szybkiego i łatwego zysku, a tym bardziej będzie nakłaniała do zainstalowania aplikacji ułatwiającej kupno i sprzedaż kryptowaluty, zachowajmy czujność. Zanim zaczniemy inwestować sprawdźmy wiarygodność firmy i dokładnie zapoznajmy się ze wszystkimi zasadami inwestycji.

Źródło: KPP Lębork

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%