Zamknij
REKLAMA

To już kolejne potrącenie rowerzysty w pow. lęborskim

16:39, 05.08.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Tylko w ten weekend policjanci z Lęborka zostali poinformowani o kilku zdarzeniach drogowych w tym o dwóch z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ten weekend policjanci z Lęborka interweniowali 11 razy w związku ze zdarzeniami na drogach w powiecie lęborskim. W piątek po godz. 14.00 do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 6 w Lęborku. Jak ustalili policjanci kierowca samochodu zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, lecz nie zauważył rowerzysty, który jechał z jego lewej strony. Ruszając potrącił rowerzystę, który w wyniku zderzenia doznał urazu głowy i został przewieziony do szpitala na dalsze badania.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę około godz. 17:00 na ścieżce rowerowej z Łeby do Lęborka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów rowerzyści poruszali się w tym samym kierunku, lecz doszło między nimi do zetknięcia w następstwie czego doszło do ich kolizji. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Te zdarzenia pokazują, że zarówno rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii. 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

lordlord

0 0

Zaraz,zaraz to jak rowerzysta wyprzedzał pojazd prze przejściemdla pieszych ??? Bo nie rozumiem dlaczego to niby wina kierowcy samochodu ? 22:23, 05.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wwwwww

0 0

Rowerzysta przejeżdżał legalnie przejazdem rowerowym, gdzie jest chroniony w podobny sposób co pieszy do przejściu dla pieszych 15:45, 06.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RonRon

0 0

Rower + pieszy = mogę wszystko. ? 08:13, 07.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz