Zamknij
REKLAMA

Jazda zakończona dachowaniem auta

15:00, 24.09.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Lęborka wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w  środę po godz. 15.00 na drodze wojewódzkiej W214 na odcinku między miejscowością Rybki i Cewice. Kierujący seatem dachował i zjechał do przydrożnego rowu. Badanie trzeźwości kierowcy samochodu dostawczego wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, dokumentację fotograficzną oraz kierowali ruchem, umożliwiając przejazd innym kierującym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa.

W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia policjanci zauważyli kierującego innym pojazdem, który wymijał kolumnę samochodów które utworzyły tzw. korytarz życia. Jego celem jest umożliwienie jak najszybszego dojazd służb ratunkowych w miejsce zdarzeń drogowych. Nieodpowiedzialny kierujący nie stosował się do tych zasad i teraz trwają czynności w celu jego identyfikacji.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Pamiętajmy o prawidłowych zachowaniach na drodze!

Korytarz życia to pozostawione miejsce dla pojazdów ratunkowych poruszających się w korku, między stojącymi samochodami. Pamiętajmy o tych zasadach: 

jeśli widzisz, że droga zaczyna się korkować, zjedź do krawędzi pasa pozostawiając przestrzeń między autami, nie czekając na sygnał karetki;
znajdując się na pasie ruchu pierwszym od lewej zjedź do lewej krawędzi jezdni, albo na pas rozdziału lub pas zieleni; jadąc prawy pasem – na prawo. Nawet jeśli miałbyś najechać na pas awaryjny.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz